10.09.2024 09:10

Розвивай власний аграрний бізнес

ce953de4-9df3-4ba2-bfb2-32406bacf68f.png

«Земельний банк» — проєкт Фонду державного майна України, який запускає прозорий та ефективний ринок оренди державних с/г земель через онлайн-аукціони.

Земельний банк – це прозорий ринок оренди державних земель с/г призначення, які перебувають у користуванні державних с/г підприємств.

Цей новий інвестиційний продукт дозволить кожному українцю розпочати власну справу, орендувавши земельну ділянку через онлайн-аукціон на Prozorro.Продажі. Цей інструмент унеможливлює корупцію та прибирає будь-які тіньові схеми.

Будь-який резидент України, як-от вимушено переміщена особа, фермер, ветеран війни, приватний підприємець або навіть аграрна компанія.

На який максимальний строк можна буде орендувати землю?

Залежно від категорії земельної ділянки:

на 14 років – для вирощування однорічних насаджень

на 25 років – для вирощування багаторічних насаджень.

Стартова (мінімальна) вартість оренди не може бути меншою 12% від нормативної оцінки. Залежно від області стартова вартість оренди становитиме від 3000 до 4000 грн за 1 га в рік.

Реальна вартість оренди земельного активу буде визначатися за результатами земельних торгів на Prozorro. Продажі за принципом “хто запропонував вищу ціну, той переміг”.

За даними Prozorro.Продажі, вартість оренди землі с/г призначення за результатами аукціонів може сягати до 30-40 тис. грн за 1 га в рік, адже вартість також залежить від бонітету ґрунту (якості), місцерозташування, наявності зручних логістичних шляхів та попиту.

Як узяти участь в аукціоні з оренди державної землі?

Обрати лот, ознайомившись із наданою інформацією про нього.

Зареєструватись на будь-якому з підключених до системи майданчиків.

Подати заяву на участь в аукціоні через е-кабінет.

Сплатити реєстраційний та гарантійний збір.

Взяти участь в аукціоні, запропонувавши свою переможну ставку.

Пройти кваліфікацію.

Укласти договір за результатами аукціону та сплатити суборендну плату за перший рік.

Детальніше https://landbank.spfu.gov.ua/