30.08.2024 10:00

ОФОРМЛЕННЯ ПАСПОРТІВ ПО-НОВОМУ: ЩО ЗМІНИЛОСЯ

785b982d-7849-4a6d-8312-52f64aec4d77.jpg

Зміни в порядку оформлення паспортних документів передбачено Законом України від 09.05.2024 «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання окремих адміністративних послуг громадянам України, у тому числі за кордоном»📚

З серпня 2024 року:

✅ Строк оформлення паспорту вперше складатиме до 7 робочих днів (раніше було до 20 робочих днів).

✅ Зменшується строк термінового оформлення паспорта громадянина України (ID-картки) — до 7 робочих днів (раніше було до 10 робочих днів).

✅ Зменшено вік, з якого громадянин України може звернутися для оформлення закордонного паспорту самостійно — тепер це можна зробити з 14 років (раніше було з 16 років).

✅ Закріплено можливість одночасного оформлення внутрішнього та закордонного паспорту громадянина України

✅ Змінилися терміни, на які видаються паспорти — для осіб, які досягли 65 років, паспорт громадянина України (ID-картка) оформляється безстроково (раніше — на десять років).

✅ За оформлення (у тому числі замість втрачених або викрадених), обмін паспортів у формі книжечки чи ID-картки тепер не стягуватиметься державне мито.