14.08.2024 10:31

Як справедливо поділити майно після розлучення

1960d541-353f-48ba-a9a8-7990807acb3c.jpg

Як справедливо поділити майно після розлучення❓- це та інші питання актуальні для багатьох пар.

Адже розподіл спільного майна між колишніми партнерами може бути доволі складним, особливо в емоційно важкий період після розриву шлюбу.

⚖ Процедура поділу майна після розірвання шлюбу регулюється Сімейним кодексом України.

Однак суд, розглядаючи справу про поділ майна, керується принципом справедливості та враховує інтереси всіх сторін для подальшого захисту інтересів жінки, чоловіка та дітей.

🧐 Неподільне майно присуджується одному з подружжя, якщо інше не передбачено домовленістю між ними.

Наприклад, житло може бути присуджено одному з подружжя за умови компенсації іншому.

Речі, що використовувалися для професійної діяльності, передаються тій особі, яка їх використовувала. Вартість таких речей враховується при розподілі іншого майна на користь другого з подружжя.

💸 Грошова компенсація замість частки у спільному майні, такому як житловий будинок🏡, квартира чи земельна ділянка, можлива тільки за згодою сторін, за винятком випадків, передбачених Цивільним кодексом України.

👆Компенсація може бути здійснена лише після внесення відповідної суми на депозитний рахунок суду.

❗️ Варто звернути увагу, що позовна давність для вимог про поділ майна, поданих після розірвання шлюбу, становить 3⃣ роки. Вона обчислюється з моменту, коли один з власників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права на власність.