09.08.2024 10:51

На які пільги мають право діти зниклих безвісти Захисників України?

f06962a9-8266-4c14-b275-b981d2c6e5cd.jpg

Команда Український центр захисту прав людини підготувала відповідне роз’яснення.

Згідно законодавства України, діти осіб зниклих безвісти за особливих обставин мають право на:

▪️ пенсію по втраті годувальника;

▪️ позачергове надання місця у дитячих закладах за місцем проживання;

▪️ право (не більше одного разу на рік) на санаторно-курортне лікування та відпочинок.

Також звертаємо Вашу увагу, що права на зарахування поза конкурсом до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України діти зниклих безвісти оборонців НЕ мають.

Водночас, цю пільгу мають право отримати діти, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем, який визнаний судом безвісно відсутньою особою при виконанні ним обов’язків військової служби.

Роз’яснення про повний перелік пільг для цієї категорії громадян ми підготуємо згодом.