Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Нижньосірогозька територіальна громада

10.04.2025 14:53

Як ветеранам та їхнім родинам отримати безоплатну правничу допомогу

c0fa9517-7752-4a50-983a-004a75fae850.jpg

З початком повномасштабного вторгнення значна кількість ветеранів та їхніх родин зіткнулася з потребою кваліфікованої правничої допомоги. Це стосується, зокрема, питань оформлення документів, соціальних гарантій та фінансової допомоги.

Держава гарантує ветеранам війни та їхнім родинам безоплатну правничу підтримку. Яким чином можна отримати необхідну юридичну підтримку з важливих питань — розповідаємо у нашому матеріалі.

Хто має право на допомогу?

Ветерани війни, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України мають право на безоплатну первинну та вторинну правничу допомогу з будь-яких правових питань через систему надання безоплатної правничої допомоги (БПД).

Возможно, это изображение текст «MIHICTEPCTBO ЮСТИЦЙ УКРАЙНИ хто ΜΑΕ ПРАвО НА ДОПОМогУ? ПРΑвΟ Ветерани в.йни Члени смей загиблих (померлих) ветеран.в в.йни Члени симей загиблих (померлих) Захисник.в i Захисниць Украёни Taki особи мають право на первинну та вторинну правничу дОПОМОГУ безоплатну,»

 

Яку допомогу можна отримати?

Ветерани війни та їхні родини мають право на:

- юридичні консультації;

- допомогу зі складенням заяв, скарг тощо;

- допомогу зі зверненням до суду (складання документів до суду, представництво інтересів).

За потреби фахівці також допоможуть з оформленням документів процесуального характеру, забезпечать захист та представництво інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування або перед іншими особами.

Якщо член родини ветерана є внутрішньо переміщеною особою або особою з інвалідністю з низькою пенсією, він також може отримати допомогу із зверненням до суду. Також допомога зі зверненням до суду надається дітям (до 18 років) з питань захисту їхніх прав та інтересів.

Возможно, это изображение текст «МИНИСТЕРСТВО ЮСТИЦ! УКРАЙНИ ЯКУ ДОПОМОГУ МоЖНА ОТРИМАТИ? Юридичн. консультацйй ДопоМогу 3i складенням заяв, скарг тощо Допомог Допомогу 3i зверненням до СУДУ (складання документ.в до суДу, представництво İHTepeciB) За потреби фах.вц. Tako допоможуть оформленням документ.в процесуального характеру, забезпечать захист та представництво İHTepeciB судах, .нших державних органах, органах мисцевого самоврядування або перед .Ншими особами якщо член родини ветерана ε внутришньо перем.щеною особою або особою 3 .нвал.днистю низькою пенсю, BİH Takok може отримати допомогУ i3 зверненням до СУДу. Takok допомога 3i зверненням до СУДУ надаеться д.тям (до 18 pokiB) 3 питань захисту İxHix прав та»

 

Як отримати допомогу?

Отримати послуги системи надання БПД можна отримати дистанційно та очно.

Возможно, это изображение ‎текст «‎МΙНИСТЕРСТВО ЮСтИЦЙ УКРАЙНИ яК ОТРИМАТИ допомогУ? Дистанцийно ע) будни 8:00 до 18:00 за киёвським часом) Телефоном o 800 213 103 3 моб.льних чи стационарних телефон.в межах Украёни (дзв.нки безко безкоштовн.) 38 044 363 10 41 Для дзв.нк.в 3-за кордону (вартисть дзвинка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв'язку) Письмово Написати в особиси повидомлення в социальних мережах: LegalAidUkraineBot f ualegalaid Ukraine.Legal.Aidt‎»‎

Дистанційно (у будні з 8:00 до 18:00 за київським часом)

Телефоном:

- З мобільних чи стаціонарних телефонів у межах України: 0 800 213 103 (дзвінки  безкоштовні)

- Для дзвінків з-за кордону +38 044 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

Письмово:

- Telegram: LegalAidUkraineBot

- Facebook: Ukraine.Legal.Aid

- Instagram: ualegalaid

Очно (офлайн)

Офлайн можна звернутися до найближчого бюро правничої допомоги незалежно від реєстрації місця проживання. Бюро правничої допомоги працюють по всій Україні, за винятком регіонів, де тривають бойові дії.

Розташування бюро та інформація про режим роботи: https://shorturl.at/zF69q

Дізнатися більше про можливості отримання безоплатної правничої допомоги: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/

Юстиція без бар’єрів – ініціатива у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Стратегія розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Інформація станом на 07.04.2025

Джерело: Міністерство юстиції України