18.02.2025 09:54
20+ мільйонів послуг оформили українці в ЦНАПах за рік

Навіть під час повномасштабної війни розширюємо мережу сучасних центрів, щоб ви отримували офлайн-послуги швидко та з комфортом. Тільки за 2024 рік запустили 33 ЦНАПи, а 14 — модернізували в Дія.Центри. А всього в Україні працюють 4 544 центри надання адмінпослуг — число вражає!
Серед досягнень за рік:
передали мобільні ЦНАПи 12 громадам у партнерстві з UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, щоб обслуговувати віддалені та постраждалі від війни населені пункти
підвищили рівень безбар’єрності приміщень ЦНАПів до 72%
відкрили енергонезалежний інклюзивний ЦНАП на Чернігівщині
побудували модульні ЦНАПи в Димері, Жовтих Водах та Новопокровці
провели 30+ вебінарів для адміністраторів і форум «Дієвий ЦНАП: точка доступу до державного сервісу та цифрового майбутнього» за підтримки Програма EGAP
У 2024 році через ЦНАПи надано понад 20 млн послуг. Найпопулярнішими серед них стали:
- Реєстрація місця проживання — 6,6 млн
- Послуги соціального характеру — 3,3 млн
- Реєстрація нерухомості — 3 млн
- Паспортні послуги — 1,1 млн
- Земельні послуги — 562 тис.
- Реєстрація ВПО — 277 тис.
- Послуги для ветеранів — 219 тис.
Значно зросла інтеграція популярних послуг у ЦНАПах:
- 252 громади мають обладнання для видачі паспортів
- 117 громад обладнано для видачі водійських посвідчень та реєстрації ТЗ
- 40% громад надають послуги ДРАЦС через ЦНАПи
- 77% громад інтегрували соціальні послуги
Які є точки надання адміністративних послуг:
- ЦНАПи — 1 352 (працюють 1 319);
- Територіальні підрозділи — 150 (працюють 138)
- Віддалені робочі місця — 3 319 (працюють 3 058)
- Мобільні ЦНАПи — 45 (працюють 29)
- Старости — 542 (працюють 533).
Модернізація. Протягом 2024 року 14 ЦНАПів було модернізовано в Дія.Центри, які відповідають 12 критеріям якості надання послуг: оснащені автоматизованими електронними системами, передбачають можливість попереднього запису, моніторингу та оцінки якості послуг, обладнані для відвідувачів на кріслах колісних та дитячих візків, мають безоплатний вайфай, місця для самообслуговування, сервіси оплати адмінзбору та дитячий куточок. Загальна кількість Дія.Центрів уже становить 81.
Відновлення. У партнерстві з ПРООН минулого року передали мобільні ЦНАПи до 12 громад у шести областях України для обслуговування віддалених та постраждалих від війни населених пунктів.
У Сновську на Чернігівщині коштами програми EGAP, яка реалізується у співпраці Фонду Східної Європи та Швейцарії, збудовано сучасний, інклюзивний Дія.Центр. А в Димері на Київщині, Жовтих Водах на Дніпропетровщині та Новопокровці на Харківщині розпочали роботу модульні ЦНАПи, побудовані та обладнані ПРООН в Україні в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації за фінансової підтримки ЄС.
Безбар’єрність. Ще більше приміщень ЦНАПів та їх підрозділів стали безбар’єрними. За минулий рік рівень безбар’єрності досяг 72%.
Цифровізація. На платформі Дія.Центрів у 2024 році з’явилася можливість здійснити попередній запис до 553 ЦНАПів. Також за рік отримано понад 70 тисяч відгуків про роботу ЦНАПів та запущено оновлену оцінку якості послуг.
Вже 871 ЦНАП використовує в роботі інформаційні системи, зокрема систему Вулик, а кількість користувачів платформи Дія.Центрів уже досягла 640 тисяч. Крім того, у Дія.Центрах запрацювали публічні послуги «Нафтогаз України».
Минуло року ЦНАПи пройшли тест на стійкість, актуалізувавши за два місяці дані близько 2 млн військовозобов’язаних. У ЦНАПах також запроваджено послуги для ветеранів, зокрема, стала доступною спрощена послуга надання відомостей з Єдиного реєстру ветеранів війни.
Комунікація та навчання. У 2024 році для адміністраторів ЦНАПів провели понад 30 навчальних вебінарів, а також за підтримки програми EGAP організували всеукраїнський форум «Дієвий ЦНАП: точка доступу до державного сервісу та цифрового майбутнього».
У партнерстві з програмою EGAP запустили пілотний проєкт «Місця для самообслуговування в ЦНАП», у межах якого у восьми ЦНАПах обладнали сучасні місця для самообслуговування та організували навчання для персоналу щодо роботи із застосунком та порталом Дія. Лише за вересень — грудень 2024 року місцями для самообслуговування скористалися 1 558 відвідувачів для отримання 2 226 електронних послуг.
Цього року разом з командою Мережі ЦНАПів України запланували важливі цілі для подальшого розвитку та безліч проєктів для реалізації перезавантаження мережі ЦНАПів до економічно спроможних, доступних, прозорих та готових до цифрового майбутнього офлайн-фронтофісів.
Поділитись
Дізнайтеся також
Усі новини