Тут надають

якісні послуги!

Центр надання адміністративних послуг

Нижньосірогозька територіальна громада

07.10.2024 11:27

Деякі питання оформлення субсидії

a466049d-1bd8-4a8a-a260-cf9525f2bd69.jpg

Хто може оформити субсидію❓

✅Субсидія надається, якщо домогосподарство має сплачувати за комунальні послуги більше, ніж визначений для них обов’язковий платіж.

Цей платіж розраховується індивідуально для кожного домогосподарства і залежить від середньомісячного сукупного доходу на одну особу. Також мають значення майновий стан (http://bit.ly/47T709s) домогосподарства і норми споживання. Адже за електроенергію чи іншу комунальну послугу, спожиту понад встановлений норматив, родина сплачуватиме за власний кошт.

Оформити житлову субсидію може:

▪️одна з осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;

▪️людина, яка орендує житло (http://bit.ly/3TUPtbf) на підставі договору оренди;

▪️внутрішньо переміщена особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні, навіть без укладення договору оренди. У такому випадку до заяви додаються документи, що підтверджують проживання за адресою домогосподарства (наприклад, довідка ВПО). Детально про те, як ВПО отримати житлову субсидію – за посиланням http://bit.ly/4gQnNhw.

▪️за заявою опікуна чи піклувальника, неповнолітня дитина, яка залишилася без батьківської опіки або недієздатна особа працездатного віку, над якою встановлено опіку;

▪️індивідуальний забудовник, якщо будинок не прийнятий в експлуатацію, але плата за житлово-комунальні послуги вже нараховується. У цьому разі до заяви потрібно додати документи, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства.

ℹ️При призначенні субсидії враховуються доходи усіх осіб, які зареєстровані та/або задекларовані у житловому приміщенні, а також дружин або чоловіків незалежно від їх місця реєстрації (крім ВПО, які виїхали за кордон з огляду на ситуацію в країні). Проте при поданні заяви не забудьте зазначити, хто фактично проживає в квартирі/будинку.

Якщо на день звернення за призначенням субсидії, хтось з родини перебуває за кордоном понад 60 днів, його має бути виключено зі складу домогосподарства і тоді його доходи НЕ будуть враховуватися. Тобто, якщо у житловому приміщенні прописано троє людей, але дружина з дитиною виїхали за кордон і перебувають там більше 60 днів, житлова субсидія призначається з розрахунку на одного члена домогосподарства, тобто на чоловіка.

Возможно, это изображение карта и текст

Які документи необхідно подати для призначення субсидії❓

✅Для тих, хто раніше не стикався з програмою призначення житлових субсидій, розповідаємо, що для призначення субсидії надаються заява (http://bit.ly/4eyubbx) та декларація (http://bit.ly/4dzUDQW) (за встановленими формами).

Залежно від обставин можуть надаватись інші документи (за наявності). Наприклад:

▪️договір найму (оренди) житла – якщо заявник орендує житло і хоче оформити субсидію;

▪️копія договору про реструктуризацію заборгованості – якщо наявна заборгованість і укладений відповідний договір про її реструктуризацію

▪️акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання, складених за запитом особи виконавчими органами сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або військової адміністрації

За потреби, можуть надаватися інші документи, які мають значення для розгляду питання. Наприклад, документ, що підтверджує факт непроживання особи за зареєстрованим /задекларованим місцем проживання, рішення суду про встановлення місця проживання, довідка внутрішньо переміщеної особи тощо.

Подати документи можна, обравши зручний для себе спосіб:

▪️особисто звернутися до сервісного центру ПФУ

▪️через уповноважених посадових осіб територіальних громад, центри надання адміністративних послуг

▪️поштою на адресу територіального органу Фонду

▪️онлайн через вебпортал електронних послуг (http://bit.ly/4eRHJPj) Пенсійного фонду або мобільний застосунок «Пенсійний фонд»

▪️через «Портал Дія» (http://bit.ly/4dzXl95).

ℹ️Якщо ви подасте документи у період:

з 1 жовтня до 30 листопада (включно) – субсидія призначається з початку опалювального періоду,

починаючи з 1 грудня – з того місяця, в якому відбулось звернення.

А от заява (і декларація) про призначення житлової субсидії на тверде та рідке пічне побутове паливо подається до кінця календарного року.

Нагадуємо, що є два варіанти звернення: спрощена заява і повний пакет документів: заява + декларація.

Спрощена заява доступна кожному. Нею ми і рекомендуємо скористатись. Адже в спрощеній заяві зазначається мінімальний набір даних, всю іншу інформацію для встановлення права та розрахунку субсидії Пенсійний фонд збирає самостійно з офіційних джерел інформації, завдяки цифровим обмінам.

Однак у випадку, коли ви претендуєте на субсидію як виняток, то особливо складні обставини вашого життя мають підтверджувати документи. Тоді рекомендуємо звертатися до ПФУ з повним пакетом (заява та декларація) долучаючи до нього копії необхідних документів, які можуть бути недоступні ПФУ, зокрема, з огляду на банківську чи медичну таємницю.